Loading...

Turėklų gamyba ir projektavimas

Imdamiesi naujo projekto, pirmiausia atsakingai įvertiname kiekvieno kliento individualius poreikius ir viziją, todėl prieš pradedant gaminti mūsų projektuotojas sudarys projektą pagal Jūsų norus.

Išsiaiškinę pareikius – išrinksime tinkamiausią medžiagą turėklams. Vidaus sąlygoms naudojamas AISI201 arba AISI430 markės plienas. Lauke naudojame AISI304 markės plieną, kuris yra atsparus drėgmei. Aukščiausia markė AISI316 yra naudojama lauko vietose, kur gali patekti cheminių medžiagų, druskų ir kitų metalo savybes keičiančių elementų.

Galime pasiūlyti ir juodo plieno turėklus, kuriuos padengiame milteliniais dažais pagal RAL spalvų paletę – https://bit.ly/31cxXSO.

Esant poreikiui, galime metalo konstrukciją karštai cinkuoti, tuomet ji įgauna atsparumą drėmei.

vizual

Renkantis ir projektuojant turėklus reiktų atkreipti dėmesį į tris pagrindines sudedamąsias turėklų detales (žr. paveikslėlį):

A – Porankis – dažniausiai dedamas nuo 40 iki 50 mm diametro, gali būti metalinis arba medinis, taip pat kvadratinis arba apvalus. Medinis porankis dažomas pasirinkta spalva arba paliekama natūrali medžio spalva. Nerūdijančio plieno porankis būna dviejų tipų – šlifuotas arba veidrodinis.

B – Statramstis – tai yra jungiamoji dalis su pagrindu ir porankiu. Dedamas dažniausiai kvadratinis arba apvalus vamzdis. Taip pat gali būti dedamas vamzdis su medžio detalėmis.

C – Užpildymas – tai yra vidinė turėklų dalis. Vamzdeliai dedami vertikaliai arba horizontaliai. Stiklinis užpildymas taip pat yra populiarus klientų pasirinkimas.

Projektuojame ir gaminame turėklus atitinkančius aukščio ir saugumo reikalavimus. Pagal Statybos techninį reglamentą, visuomeninės paskirties statiniuose (mokyklose, darželiuose, bibliotekose ir kitose viešuose įstaigose) yra numatyti tokie normatyvai:

221. Aptvarų, turėklų, baliustradų aukštis turi būti ne mažesnis kaip:
221.1. laiptų maršų ir aikštelių – 0,90 m;
221.2. išorės laiptų maršų ir aikštelių – 1,20 m;
221.3. ikimokyklinio ugdymo įstaigose, bendrojo lavinimo ir internatinėse mokyklose (pirmosioms klasėms) – 1,20 m;
221.4. laiptų maršų ir aikštelių specialiojo ugdymo vaikų įstaigose (akliems, silpnaregiams ir protiškai neįgaliems) – 1,50 (1,80) m;
221.5. balkonų ir lodžijų iki 30 m aukščio Statiniuose – 1,0 m;
221.6. balkonų ir lodžijų daugiau kaip 30 m aukščio Statiniuose – 1,10 m;
221.7. perėjų, galerijų, terasų – 1,20 m;
221.8. nenaudojamo stogo parapetų, tvorelių – 0,60 m.
Peržiūrėkite mūsų pagamintų ir sumontuotų nerūdijančio plieno turėklų galeriją:

Turite klausimų? Norėtumėte aptarti savo projektą?